Acil Eylem Filistinli milletvekili Halide Cerrar'ın idari gözaltı süresi uzatıldı

Acil Eylem Filistinli milletvekili Halide Cerrar'ın idari gözaltı süresi uzatıldı

Acil Eylem- İmzala

İsrail, Filistinli milletvekili ve önde gelen bir siyasi aktör olan avukat Halide Cerrar'ın idari gözaltı süresini herhangi bir suçlama veya duruşma olmaksızın dört ay daha uzattı. Bu, 28 Şubat 2019'da sona erecek olan idari gözaltı emrinin Batı Şeria askeri komutanlığı tarafından üçüncü kez yenilenişi oldu. Bu nedenle, Halide Cerrar'ın 28 Şubat 2019'da serbest bırakılacağının herhangi bir garantisi yok.

 

2 Temmuz 2017 günü, sabaha karşı 04:00 sularında, yaklaşık 50 silahlı İsrail askeri, Halide Cerrar'ın işgal altındaki Batı Şeria'ya bağlı Ramallah'taki evine baskın düzenleyerek Cerrar'ı gözaltına almıştı. Cerrar, herhangi bir suçlama veya duruşma olmaksızın HaSharon cezaevinde bir yıldan uzun bir süredir idari gözaltında tutuluyor.

 

Halide Cerrar mevcut durumda İsrail yetkilileri tarafından idari gözaltında tutulan tek Filistinli kadın. Cerrar ve idari gözaltında tutulan diğer tüm kişiler serbest bırakılmalı veya daha fazla zaman kaybetmeden uluslararası adil yargılama standartlarına uygun bir biçimde yargılanmalıdır.

 

İsrail savunma bakanlığı yetkililerine yazın ! Acil eylemimize katılın !

 
 
İMZALA  
 
 

 

 

26.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz