3 önemli ismin kaldığı koğuştaki radyoya el konuldu!

3 önemli ismin kaldığı koğuştaki radyoya el konuldu!

3 önemli ismin kaldığı koğuştaki radyoya el konuldu!

Kandıra Cezaevi’nde 127 gündür açlık grevinde olan Sebahat Tuncel ile Figen Yüksekdağ ve Aysel Tuğluk’un kaldığı koğuştaki radyoya el konuldu.

 
Avukatları, 8 yıl aradan sonra en son 2 Mayıs'ta görüşebildikleri Abdullah Öcalan ile yeniden görüşmek üzere İmralı Adası’na doğru yola çıkarken, HDP Genel Merkezi’ne ait sosyal medya adresi Twitter’dan dikkat çekici bir paylaşım yapıldı. 
 
Yapılan paylaşımda Kandıra Cezaevi’nde 127 gündür açlık grevinde olan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile HDP’nin önceki Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve partili eski Milletvekili Aysel Tuğluk’un kaldığı koğuştaki radyoya cezaevi idaresi tarafından el konulduğu belirtildi.
 
Sözkonusu paylaşım şu şekilde: “Cezaevlerine dönük provokatif müdahaleler devam ediyor. Bu hafta Kandıra Cezaevi’nde yapılan arama sırasında açlık grevinin 127’inci gününde olan Sebahat Tuncel ile Figen Yüksekdağ ve Aysel Tuğluk’un kaldığı koğuştaki radyoya el konuldu.” 
 
Açlık grevi ve ölüm orucu eylemlerinin sürdüğü birçok cezaevindeki tutukluların kaldıkları koğuşlara geçtiğimiz hafta yapılan baskınlarda provokatif yaklaşımlarda bulunulmuş ve radyolara el konulmuştu. HDP, bu nedenle Hükümete sürecin hassasiyetine göre davranma çağrısında bulunmuştu.
22.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz