10 Milyon Dolar aktarmış.Gaziantepli Ünlü İşadamı FETÖ'den tutuklandı

10 Milyon Dolar aktarmış.Gaziantepli Ünlü İşadamı FETÖ'den tutuklandı

10 Milyon Dolar aktarmış.Gaziantepli Ünlü İşadamı FETÖ'den tutuklandı

Gaziantep’te FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında geçtiğimiz hafta gözaltına alınan ünlü iş adamlarından biri tutuklanırken diğer 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Memohaber haber merkezinin edindiği son dakika bilgilerine göre, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri FETÖ soruşturması kapsamında Gaziantepli 4 iş adamına operasyon düzenledi. Operasyonlarda, Gaziantepli ünlü bir halı firmasının sahibi olan Salih K., ünlü bir battaniye firması sahibi Hayri Y., özel bir hastanenin ortağı olan Dr. Mahmut K. İle FETÖ’nün yurtdışındaki okullarına finans desteği sağladığı iddia edilen Mustafa K. Gözaltına alındı. Emniyetteki sorgulamaları tamamlanan 4 işadamı sağlık kontrollerinin ardından  adliyeye sevk edildi. Mustafa K. Mahkeme tarafından tutuklanırken, Dr. Mahmut K., Salih K. Ve Hayri Y. Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

10 MİLYON DOLARLIK VURGUN

Bu arada, Gaziantepli ünlü bir halı firmasının sahibi olan Salih K.’nın aynı zamanda Kimse Yokmu Derneği başkanlığı yapmış ve FETÖ’nün dernekler imamı olduğu belirtilen Mehmet K.’nın yeğeni olduğu ortaya çıktı. Mehmet K.’nın Gaziantep’te tekstil piyasasını 10 milyon dolar dolandırarak Amerika’ya kaçtığı ve bu paraları FETÖ’ye aktardığı iddia ediliyor.

6.06.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz