Virüs Gaziantep'te  can almaya devam ediyor! Son durum 8 ölü

Virüs Gaziantep'te can almaya devam ediyor! Son durum 8 ölü

Virüs Gaziantep'te can almaya devam ediyor! Son durum 8 ölü

Yeni tip corona virüsün (Covid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı hızla artarken, Gaziantep'te bir can daha aldı.

Kovid-19 yüzünden bugüne kadar Gaziantep’te hayatını kaybedenlerin sayısı 8’e yükseldi. Vaka sayısının ise 300’ü aştığı tahmin ediliyor. Salgının yeni kurbanı 31 yaşındaki fabrika işçisi Uğur K. 

Gaziantep Organize sanayi bölgesinde bir terlik fabrikasında işçi olarak çalışan ve 20 gün önce evlilik yolunda ilk adımı atarak aile arasında nişanlanan Uğur K.'nın tedavi gördüğü Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma hastanes yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü sırada yayğın hastalığa yenik düştüğü öğrenildi.

Yeni tip koronavirüs nedeniyle yaşamını kaybeden Uğur K.'nın Dr Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma hastanesinde Annesi, Abisi ve 2 Kız kardeşinin de tedavi altında olduğu, ayrıca yengesi ve 4 yaşında çocuğununda testlerin pozitif çıkmasının ardından karantina altında oldukları belirtildi.

Covid-19 yüzünden bugüne kadar Gaziantep’te iyileşen toplam hasta sayısının 84 olduğu öğrenildi.

Hastanelerde yoğun bakım doluluk oranlarının toplam yüzde 60 üzerine çıkmadığı, yine ventilatör doluluk oranlarının da yüzde 40 üzerine çıkmadığı öğrenildi.

gaziantephaberler

25.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz