Gaziantep  İyi Parti’de İlçe  adaylar bekleniyor

Gaziantep İyi Parti’de İlçe adaylar bekleniyor

Gaziantep İyi Parti’de İlçe adaylar bekleniyor

Yerel seçimler öncesi Gaziantep’te siyasi partilerin belediye başkan adayları netleşiyor. Ak Parti’nin ardından CHP’nin de ilçe belediye başkan adaylarını açıklamasının ardından gözler İyi Parti’ye çevrildi. CHP’nin ittifak ortağı olan İyi Parti’nin Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Belediye Başkan adaylarının bu hafta içerisinde açıklaması bekleniyor.

31 Mart seçimlerine kısa bir süre kala siyasi partilerin belediye başkan adayları bir bir açıklanıyor. Gaziantep genelinde CHP ile İyi Parti arasında ittifak kurulmuş bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkan adayının İyi Parti tarafından belirlenmesi noktasında karar alınmıştı. Aradan geçen süreçte ittifakın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ejder Demir olarak belirlendi. Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan takvim gereği Belediye Başkan adayları ve meclis üyelerinin listelerinin teslimi için son gün 19 Şubat olarak belirlenirken, siyasi partilerin bu tarihten önce aday listelerini açıklaması bekleniyor. İyi Parti ile CHP arasında kurulan ittifakta CHP Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Başkan adaylarını açıklarken, İyi Parti kanadında henüz bir gelişme olmadı.

ADAYLAR MERAK EDİLİYOR

İttifakın ortağı olan İyi Parti’nin merkez ilçelerde çıkartacağı adaylar merak konusu oldu. İttifak görüşmeleri sırasında Büyükşehir Belediye Başkanlığının yanı sıra merkez ilçe belediye başkan adaylarının da İyi Parti tarafından belirlenmesi noktasında görüşmeler yapan Gaziantep İl Yönetiminin, Şahinbey ve Şehitkamil İlçeleri için hangi isimleri çıkartacağı merak ediliyor.

Gazetemize açıklamada bulunan İyi Parti Şahinbey İlçe Başkanı Halil İbrahim Kaya, İyi Parti’nin Şahinbey ve Şehitkamil İlçe adaylarının kısa süre içerisinde açıklanacağını söyledi.

Y.ANKAY

12.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz