Fatma Şahin'e gülümseten sitem'Abla gel sana Urfa'nın tapusunu da verelim!'

Fatma Şahin'e gülümseten sitem'Abla gel sana Urfa'nın tapusunu da verelim!'

Fatma Şahin'e gülümseten sitem'Abla gel sana Urfa'nın tapusunu da verelim!'

2. Uluslararası Gastronomi Festivali biber hasadıyla start aldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in biber üzerine yaptığı konuşmaya Şanlıurfalılardan " gülümseten " sitemler geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin biber hasadı öncesi yaptığı konuşmada, hem lezzet hem şifa kaynağı olan Nurdağı ve İslahiye biberlerini tüm dünya soflarına sunacaklarını söyledi. Şahin, “Lezzetin başkentine hoşgeldiniz. Dünya obeziteyle mücadele ediyor. Biber zayıflatıyor aynı zamanda antioksidan özelliği var. Geçtiğimiz yıl yapılan festivalde dünya Nurdağı ve İslahiye biberlerini tanımaya başladı. Bütün dünyaya bu lezzeti tanıtacağız. Geçtiğimiz yıldan beri Nurdağı islahiye biberlerine büyük talep var” dedi.

 

Şahin beraberinde Milletvekili Derya Bakbak ve misafirlerle birlikte şalvar giydi ve biber tarlasında biber hasadına katıldı.

 

Fatma Şahin'in sosyal medyada 'Şifa kaynağı Gaziantep biberi' ifadeleriyle paylaştığı video Urfalıların tepkilerine yol açtı. Şanlıurfa Olay'da yer alan haber ve yorumlar şöyle:

 

 

İşte bu bu paylaşıma gelen bazı yorumlar: 

 

Fırad Özcan: Türkiye’nin en kaliteli isotu Urfa'da yetişir. Annelerimizin Teyzelerimizin bacılarımızın eline sağlık.

 

Celal Çiftçi: Gel Urfa’nın tapusunda verelim, yazık ya!

 

Yusuf Yıldız: Yav Allah rızası için vazgeçin ürünlerimizi kendinize mal etmeye çalışmaktan. Nedir sizdeki bu Şanlıurfa düşmanlığı?

 

Mehmet Bal: Bu vekillerimizi Bursa alsaydı da toptan kurtulsaydık.

 

Şahin Parmaksız: Abla sen dünyanın en güzel güneşinin Gaziantep üstünde olduğunu bile söylemişsin. Yani biberimizi alman normalmiş.

 

Şahin Parmaksız: Ya sabır ya Allah... Abla sen bizim Şanlıurfa’nın ürünleriyle şekil yapıyorsun. Yav vallahi ayıptır. Al hepsini al. Harran, Göbeklitepe, Çiğ köfte, Biber, Balıklıgöl, Şıllık Tatlısı, Patlıcanlı Kebab hepsini al biz kurtulalım. Vallahi Yeter Artık.

 

Ahmet Engül: Başkanım Fıstığı belki sahipsiz bıraktık ama kusura bakmayın Avrupa dahil olmak üzere 81 İl'de biber, isot, acı biber denildiği zaman ilk akla gelen il Şanlıurfa’dır.

 

Uğur Etik: Sn başkan, bizde Urfa biberinin bu aralar fiyatının neden yüksek olduğunu düşünüyorduk? Meğerse isotumuzu ve biberimizi de siz satın almışsınız. Başkanım, biraz siz de üretim yapın.. İsot üretin, fıstık üretin, sade yağ üretin vs her şeyi Şanlıurfa’dan beklemeyin canım!

 

Mehmet Bilal Kaytan: Yav Abla... Allah için etme... Bu kadar da olmaz... Fakiriz ama gururluyuz, bizi örnek aldığınız için ...

 

Hüseyin Günışıklı: Başkanım bu kadarda yapmayın lütfen. Fıstığımızı, lahmacunumuzu biberimizi herşeyimizi alıp alıp kendi reklamınızı yapıyorsunuz.

 

Hüseyin Anlı: Zeynel bey Fatma Şahin’e cevap ver, kente sahip çık, Yeter! Değerlerimize sahip ne zaman çıkacaksın

 

HafHasbyzkrt: Abla gel Urfa’yı sana tapu edelim, sen de rahatla bizde rahatlayalım.

 

Fatma Şahin hanım biberin Urfalıların olduğunu dünya alem biliyor sizin amacınız nedir Algı oluşturmaya çalışıyorsunuz ama yemezler lütfen komşu şehirlere saygınız olsun.

 

Sadık Çik: Fatma Şahin hanım biberin Urfalıların olduğunu dünya alem biliyor. Sizin amacınız nedir? Algı oluşturmaya çalışıyorsunuz ama yemezler lütfen komşu şehirlere saygınız olsun.''

13.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Valla doğru diyolar katılıyorum abilere ne istiysin kele bacım sen bu urfadan isot bizim mi biber bizim mi hıhh o urfanın fıstık baklava dolma bizim fıstığa sahip cık dünyanın en güzel güneşi GAZİANTEPe mi doğuyor bir adet güneş olduğunu bilirim ben hangi ara doğurganlık olmuş güneşte
Cheff Zeynep19 Eyl 2019 08:52:59