" Anamı da Aldım geliyorum İstanbul'a "

" Anamı da Aldım geliyorum İstanbul'a "

Tatil yöreleri boşaldı

İptal edilen 31 Mart İstanbul seçimlerinin ardından, yeni seçimin tarihi 23 Haziran olarak belirlenmişti. İstanbul seçimlerinin tam da yaz tatiline denk gelmesi tartışmalara neden olmuştu. Herkesin kafasında "tatile gidenler geri dönecek mi" sorusu varken, sosyal medyada tatilden oy kullanmak için İstanbul'a dönenlerin binlerce seçmenin videoları, resimleri paylaşıldı. Seçmenler, yurdun dört bir yanından ve yurt dışından oy kullanmak için İstanbul’a dönmeye başladı. Dönüş yollarında uzun trafik kuyrukları oluşurken, otogarlar ve havaalanları da dolup taştı.Otobüslerle İstanbul'a gidenler arasında sosyal medyada yapılan bir paylaşım ise dikkat çekti. Paylaşım Gaziantep'teki bir otobüs firmasıyla yapılan yolculukla ilgiliydi.

Sandık başına gitmek üzere şehir dışından tarifeli uçakla İstanbul Havalimanı'na gelenler nedeniyle geliş terminalinde yer alan bagaj bölümünde ve çıkışlarda yoğunluk meydana geldi. Özellikle sabah saatlerinde Antalya, Sivas, Trabzon, Malatya, Diyarbakır ve İzmir'den gelen uçakların dolu olması dikkat çekti. 

“ANAMI DA ALDIM GELİYORUM”

2003 yılında dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın“ananı da al git” dediği Ahmet Güler sosyal medya hesabından annesiyle çekildiği bir fotoğraf paylaştı. Ahmet Güler paylaşımında Erdoğan’a ithafen,“Ananı da al git demiştin ya ben sana inat anamı da aldım geliyorum bekle bizi İstanbul her şey çok güzel olacak” dedi.

Her yaştan seçmenin, yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Başkanlığı seçimi için İstanbul'a doğru yola çıktığı görüldü.

 

 

22.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz